Zorgverzekering: verschil tussen versies

Naar navigatie springen Naar zoeken springen
141 bytes toegevoegd ,  4 januari
Regel 15: Regel 15:


==== Wat te doen als er onvoldoende afloscapaciteit is ====
==== Wat te doen als er onvoldoende afloscapaciteit is ====
Er kan een situatie ontstaan dat er naast het betalen van de zorgpremie (meestal de bestuursrechtelijke premie) weinig geld overblijft om de achterstand in te lopen. Gevolg is een jarenlange betalingsregeling zonder perspectief. Voor onder bewindgestelden die hun schuld bij de zorgverzekeraar niet binnen 3 jaar afbetalen en een gemeentelijke schuldregeling of de wettelijke schuldsanering (WSNP) niet mogelijk is. Dan kan de bewindvoerder een speciale schuldregeling treffen met de zorgverzekeraar. Dit heet de uitstroomregeling voor onderbewindgestelden.  
Er kan een situatie ontstaan dat er naast het betalen van de zorgpremie (meestal de bestuursrechtelijke premie) weinig geld overblijft om de achterstand in te lopen. Gevolg is een jarenlange betalingsregeling zonder perspectief. Voor onder bewindgestelden die hun schuld bij de zorgverzekeraar niet binnen 3 jaar afbetalen en een gemeentelijke schuldregeling of de wettelijke schuldsanering (WSNP) niet mogelijk is. Dan kan de bewindvoerder een speciale schuldregeling treffen met de zorgverzekeraar. Dit heet de [https://www.hetcak.nl/veelgestelde-vragen/bewindvoering/client-minimaal-6-maanden-zorgpremie/#h378e8c64-8e6b-4559-be25-7a053f606759 uitstroomregeling voor onderbewindgestelden].  
 
<small>
<br>De [https://www.skgz.nl/trainingen SKGZ] (voorheen Zorgverzekeringslijn) geeft uitstekende informatie op de site en telefonisch, ook specifiek voor hulpverleners. Op de site vind je ook uitgebreide informatie zoals E-learnings.
<br>De [https://www.skgz.nl/trainingen SKGZ] (voorheen Zorgverzekeringslijn) geeft uitstekende informatie op de site en telefonisch, ook specifiek voor hulpverleners. Op de site vind je ook uitgebreide informatie zoals E-learnings.


Navigatiemenu