Aanvraag Verklaring omtrent Gedrag (VOG): verschil tussen versies

Uit SchuldhulpHulp
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
(Nieuwe pagina aangemaakt met 'Een correcte VOG, zo doe je dat Welke VOG-verklaring heeft een maatje nu precies nodig? We krijgen van nieuwe maatjes heel verschillende VOG's binnen, die niet alti...')
 
 
(15 tussenliggende versies door 4 gebruikers niet weergegeven)
Regel 1: Regel 1:
Een correcte VOG, zo doe je dat
Welke VOG-verklaring heeft een kandidaat hulpverlener nu precies nodig? Let op de volgende drie punten:
Welke VOG-verklaring heeft een maatje nu precies nodig? We krijgen van nieuwe maatjes heel verschillende VOG's binnen, die niet altijd kloppen. Vraag je maatjes daarom bij het aanvragen van de VOG op onderstaande drie dingen te letten:
==Papieren procedure==
===Kies het juiste screeningsprofiel===
=== Kies het juiste screeningsprofiel ===
Van nieuwe Hulpverleners Is een VOG nodig met de volgende algemene screeningsprofielen:
Tot voor kort adviseerden we om te kiezen voor profiel 95 financiele dienstverlening. Dat blijkt voor een vrijwilliger een veel te zwaar profiel. Van nieuwe maatjes vragen we daarom nu een VOG met een van de twee volgende algemene screeningsprofielen:
* 12 – Omgaan met gevoelige/vertrouwelijke informatie
12 – Omgaan met gevoelige/vertrouwelijke informatie,
* 43 – Het verlenen van diensten in de persoonlijke leefomgeving
43 – Het verlenen van diensten in de persoonlijke leefomgeving.
 
===Afgiftedatum===
=== Let op de afgiftedatum ===
De VOG mag niet langer dan zes maanden geleden afgegeven zijn.  
De VOG mag niet langer dan zes maanden geleden afgegeven zijn.
===Vermeld de SchuldHulpMaatje-locatie===
De VOG moet worden aangevraagd ten behoeve van de SchuldHulpMaatje-locatie. Het maatje moet daar dus de juridische naam van jullie locatie invullen. Een VOG die voor een andere organisatie is aangevraagd, is dus niet bruikbaar, zelfs niet als het profiel klopt en de afgiftedatum recent is.
=== Vermeld de SchuldHulpMaatje-locatie ===
==Digitale procedure (zie [[Gratis Vog]])==
De VOG moet worden aangevraagd ten behoeve van jullie SchuldHulpMaatje-locatie. Het maatje moet daar dus de juridische naam van jullie locatie invullen. Een VOG die voor een andere organisatie is aangevraagd, is dus niet bruikbaar, zelfs niet als het profiel klopt en de afgiftedatum recent is.
[[Bestand:VOGGratisvinkje.jpg|200px|miniatuur|rechts]]In geval van een elektronische aanvraag leidt [https://mijn.justis.nl/vog/vogorganisatie/inloggen.htm deze website] je door de aanvraag. In dat geval zijn er de volgende aandachtspunten:
# Op de eerste pagina staat een vink voor aanvraag van een gratis VOG. Vergeet die niet en wijs de kandidaat hulpverlener erop dat hij niet hoeft te betalen voor de VOG (en dat ook niet moet doen 😀)
# De screeninsgprofielen zijn in dit geval 12, 43 en daarnaast 85 (kies eerst algemeen screeningsprofiel en daarna de rubrieken 1, 4 en de verplichte 8 om in de volgende stap deze keuzes te krijgen).<br  />

Huidige versie van 25 mrt 2021 om 14:05

Welke VOG-verklaring heeft een kandidaat hulpverlener nu precies nodig? Let op de volgende drie punten:

Papieren procedure

Kies het juiste screeningsprofiel

Van nieuwe Hulpverleners Is een VOG nodig met de volgende algemene screeningsprofielen:

  • 12 – Omgaan met gevoelige/vertrouwelijke informatie
  • 43 – Het verlenen van diensten in de persoonlijke leefomgeving

Afgiftedatum

De VOG mag niet langer dan zes maanden geleden afgegeven zijn.

Vermeld de SchuldHulpMaatje-locatie

De VOG moet worden aangevraagd ten behoeve van de SchuldHulpMaatje-locatie. Het maatje moet daar dus de juridische naam van jullie locatie invullen. Een VOG die voor een andere organisatie is aangevraagd, is dus niet bruikbaar, zelfs niet als het profiel klopt en de afgiftedatum recent is.

Digitale procedure (zie Gratis Vog)

VOGGratisvinkje.jpg

In geval van een elektronische aanvraag leidt deze website je door de aanvraag. In dat geval zijn er de volgende aandachtspunten:

  1. Op de eerste pagina staat een vink voor aanvraag van een gratis VOG. Vergeet die niet en wijs de kandidaat hulpverlener erop dat hij niet hoeft te betalen voor de VOG (en dat ook niet moet doen 😀)
  2. De screeninsgprofielen zijn in dit geval 12, 43 en daarnaast 85 (kies eerst algemeen screeningsprofiel en daarna de rubrieken 1, 4 en de verplichte 8 om in de volgende stap deze keuzes te krijgen).