Tips Schuldhulpbemiddeling/WSNP: verschil tussen versies

geen bewerkingssamenvatting
(Nieuwe pagina aangemaakt met 'Hieronder aandachtspunten die kunnen helpen bij de Schuldhulpbemiddeling WSNP: ==DUO== clienten met een achterstand op hun studieliening bij DUO kunnen de achtersta...')
 
Regel 2: Regel 2:
==DUO==
==DUO==
clienten met een achterstand op hun studieliening bij DUO kunnen de achterstand inbrengen in de Schuldregeling van de [[Wet Gemeentelijke Schuldhulpbemiddeling|WGS]] of [[WSNP|WSNP]]. Echter het saldo van de lening op het moment dat de schuldregeling ingaat dient nog wel betaald te worden. Kwijtschelding hiervan is niet aan de orde. Wel wordt de incasso van de studielening stopgezet tot de schuldregeling sanering wordt gestopt waarna de incasso wordt hervat.
clienten met een achterstand op hun studieliening bij DUO kunnen de achterstand inbrengen in de Schuldregeling van de [[Wet Gemeentelijke Schuldhulpbemiddeling|WGS]] of [[WSNP|WSNP]]. Echter het saldo van de lening op het moment dat de schuldregeling ingaat dient nog wel betaald te worden. Kwijtschelding hiervan is niet aan de orde. Wel wordt de incasso van de studielening stopgezet tot de schuldregeling sanering wordt gestopt waarna de incasso wordt hervat.




==WSNP en boedel uit de schuldregeling==
==WSNP en boedel uit de schuldregeling==
Nadat een client zich heeft aangemeld dient na 3 maanden gestart worden met de [[Schuldregeling|schuldregeling]]. Dat wil zeggen dat op dat moment het inkomen van de client zakt naar het [[Vrij Te Laten Bedrag|Vrij te Laten Bedrag]] en dat alles wat er meer wordt verdiend wordt gestort in de <meta charset="utf-8">[[Boedel|boedel]]. Op dat moment is er nog geen minnelijke regeling en dit kan nog lang op zich laten wachten (bijvoorbeeld 9 maanden). Uiteindelijk wordt er geen overeenstemming bereikt met de crediteuren en wordt aan de rechter een [[Dwangakkoord|dwangakkoord]] voorgelegd. Wordt dit ook afgewezen dan resteert alleen nog een aanvraag tot toelating tot de WSNP. Wordt de client toegelaten dan zal de [[Bewindvoerder|bewindvoerder]] direct het opgebouwde bedrag in de boedel confiskeren en in de WSNP boedel storten. Effect is dus dat de client in dit geval een saneringsperiode heeft van 9 maanden plus de duur van de [[WSNP|WSNP]] sanering. Reden te meer om flink verzet te plegen tijdens de [[Dwangakkoord|dwangakkoord]] zitting.
Nadat een client zich heeft aangemeld dient na 3 maanden gestart worden met de [[Schuldregeling|schuldregeling]]. Dat wil zeggen dat op dat moment het inkomen van de client zakt naar het [[Vrij Te Laten Bedrag|Vrij te Laten Bedrag]] en dat alles wat er meer wordt verdiend wordt gestort in de [[Boedel|boedel]]. Op dat moment is er nog geen minnelijke regeling en dit kan nog lang op zich laten wachten (bijvoorbeeld 9 maanden). Uiteindelijk wordt er geen overeenstemming bereikt met de crediteuren en wordt aan de rechter een [[Dwangakkoord|dwangakkoord]] voorgelegd. Wordt dit ook afgewezen dan resteert alleen nog een aanvraag tot toelating tot de WSNP. Wordt de client toegelaten dan zal de [[Bewindvoerder|bewindvoerder]] direct het opgebouwde bedrag in de boedel confiskeren en in de WSNP boedel storten. Effect is dus dat de client in dit geval een saneringsperiode heeft van 9 maanden plus de duur van de [[WSNP|WSNP]] sanering. Reden te meer om flink verzet te plegen tijdens de [[Dwangakkoord|dwangakkoord]] zitting.
 
 
 


Dat als eerste. Echter de ervaring leert dat als er gedurende de 9 maanden als de cliënt in de <meta charset="utf-8">[[Schuldregeling|schuldregeling]] een onttrekking aan de [[Boedel|boedel]] (in overleg met de schuldhulpverlener van de Gemeente) heeft gedaan i.v.m. een grote uitgave (lesgeld of de aanschaf van een koelkast). Er zijn bewindvoerders die menen dat de client deze onttrekking dan dient terug te betalen. In dat geval is het advies om aan richting bewindvoerder aan te geven het hier niet mee eens te zijn en hem te vragen dit in het verslag op te nemen en de rechter Commissaris vragen om een beslissing te nemen. In dat kader kan als argument worden meegegeven dat de cliënt als hij de onttrekking moet terugbetalen onder het sociaal minimum zakt.
Dat als eerste. Echter de ervaring leert dat als er gedurende de 9 maanden als de cliënt in de [[Schuldregeling|schuldregeling]] een onttrekking aan de [[Boedel|boedel]] (in overleg met de schuldhulpverlener van de Gemeente) heeft gedaan i.v.m. een grote uitgave (lesgeld of de aanschaf van een koelkast). Er zijn bewindvoerders die menen dat de client deze onttrekking dan dient terug te betalen. In dat geval is het advies om aan richting bewindvoerder aan te geven het hier niet mee eens te zijn en hem te vragen dit in het verslag op te nemen en de rechter Commissaris vragen om een beslissing te nemen. In dat kader kan als argument worden meegegeven dat de cliënt als hij de onttrekking moet terugbetalen onder het sociaal minimum zakt.